CzechOne Tour Žebříček CzechOne Order of Merit

Ve Mstěticích dominoval Lieser

Ve Mstěticích dominoval Lieser

Ondřej Lieser zaútočil z druhého místa po prvním kole turnaje KENOX CUP by CzechOne hraném ve Mstěticích s dotací 400 tisíc korun. Téměř celou dobu se o prvenství přetahoval s Filipem Mrůzkem, který se na dostřel dostal díky pěti birdies na své první devítce, avšak v závěru se Lieserovi podařilo svého pronásledovatele setřást a ani neproměněný nedlouhý pat do paru na poslední jamce mu ve vítězství nezabránil. Výsledkem 136 (-8) si mstětický profesionál zajistil 68.800 korun a zároveň si dal dárek k dnešním narozeninám.

Turnaj provázela nepřízeň počasí, program prvního dne bylo nutno kvůli silným bouřkám dohrát až dnes, hráči tedy vyrazili na hřiště na své označené pozice již v 7,30 ráno a po zhruba hodinovém odpočinku rovnou pokračovali do kola druhého. Dnes se na skvěle připraveném mstětickém hřišti museli vyrovnat hlavně se silným a chladným větrem.

Vítěz Lieser startoval hned v prvním flightu, a tak byl s oslavami a komentáři nejprve opatrný, neboť ani -8 mu nedávalo stoprocentní jistotu a nechtěl výsledek zakřiknout. Nakonec se ukázalo, že obavy byly zbytečné a mohl svou hru okomentovat: „Těžká byla pro mě hlavně dnešní ranní dohrávka, greeny přece jenom dostaly včera a v noci zabrat. Zahájil jsem trojpatem, ale pak jsem se uklidnil. Nástup Filipa Mrůzka mi díky pojízdnému leaderboardu neunikl, začal jsem to vnímat zhruba od třetí jamky, ale udržel jsem nervy na uzdě. Když Filip ve druhé devítce „přibrzdil“, já mu naopak odskočil a odstup jsem si už udržel, i přes bogey na poslední jamce. Nestává se mi často, že bych turnaj docházel z prvního flightu. Dnes mě podržela hlavně hra driverem, naopak jsem se dost trápil při patování. Na to jsem ale v poslední době bohužel zvyklý.“

Celkově druhý Filip Mrůzek svou hru komentoval: „V posledních dnech mám skóre -13, když počítám dvě kola tady a dvě v Kácově, to není špatné. Tady jsem první kolo dal za -1, věděl jsem, že budu muset přidat. V první devítce jsem tento cíl splnil, dal jsem pět birdie a nikde nezaváhal, pak už se mi to maličko zaseklo. Musel jsem se vyrovnat s tím, že na druhé devítce byly pomalejší greeny, ale to jsme měli všichni stejné. Po očku jsem sledoval průběžné výsledky na mobilním leaderboardu, samozřejmě jsem věděl, že jsme na tom s Ondrou několik jamek stejně, ale bohužel jsem to tentokrát nedotáhl. Pokud jde o další program, čeká mě teď CzechOne Tour v Sokolově, pak Beroun, Czech Masters, Challenge Tour v Anglii a Q-School, tradičně ve Fleesensee. Doufám, že i tam všude mi bude klapat skvělá spolupráce s mou caddy“.

 

Turnaj se hrál na výborně připraveném hřišti ve Mstěticích, měl dotaci 400 tisíc korun, zúčastnili se hráči ze 7 zemí a dokonce jedna žena. Roman Šebrle po výkonu +6 obsadil 22. místo. Nejlepší výsledek dne zaznamenal Brit Sam Buss (66). Po prvním kole vedoucí hráč David Mrázek neudržel nasazené tempo, v kole druhém zahrál o 10 ran horší číslo a propadl se na dělené osmé místo.

Příští podnik série CzechOne Tour 2017 se odehraje v Sokolově mezi 14. a 16. srpnem.

Výsledky KENOX CUP by CzechOne:

  1. Lieser Ondřej 136
  2. Mrůzek Filip 138
  3. Pokorný Jakub 139

 


Generální partner


Výsledky

CZECHONE TOP PLAYERS INVITATIONAL BY YPSILONKA & BY GOLFISTA ROKU

HráčR1Celkem
1. MRŮZEK. F6666
T2. LIESER. O6868
T2. CAFOUREK. J6868
4. TINTĚRA. L6969
5. VÁŇOVÁ7070
6. ŠIMEK. V7272
T7. Dostál. V7373
CZECHONE TOP PLAYERS INVITATIONAL BY YPSILONKA & BY GOLFISTA ROKU Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2017

HráčBody
1. LIESER. O229 600
2. MRŮZEK. F123 675
3. WALZ. M68 800
4. KOŘÍNEK. A57 783
5. POKORNÝ. J52 100
6. TINTĚRA. L47 076
7. NIČ. P45 116
Tour 2017
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧