Ve Mstěticích dominoval Lieser

Ve Mstěticích dominoval Lieser

Ondřej Lieser zaútočil z druhého místa po prvním kole turnaje KENOX CUP by CzechOne hraném ve Mstěticích s dotací 400 tisíc korun. Téměř celou dobu se o prvenství přetahoval s Filipem Mrůzkem, který se na dostřel dostal díky pěti birdies na své první devítce, avšak v závěru se Lieserovi podařilo svého pronásledovatele setřást a ani neproměněný nedlouhý pat do paru na poslední jamce mu ve vítězství nezabránil. Výsledkem 136 (-8) si mstětický profesionál zajistil 68.800 korun a zároveň si dal dárek k dnešním narozeninám.

Turnaj provázela nepřízeň počasí, program prvního dne bylo nutno kvůli silným bouřkám dohrát až dnes, hráči tedy vyrazili na hřiště na své označené pozice již v 7,30 ráno a po zhruba hodinovém odpočinku rovnou pokračovali do kola druhého. Dnes se na skvěle připraveném mstětickém hřišti museli vyrovnat hlavně se silným a chladným větrem.

Vítěz Lieser startoval hned v prvním flightu, a tak byl s oslavami a komentáři nejprve opatrný, neboť ani -8 mu nedávalo stoprocentní jistotu a nechtěl výsledek zakřiknout. Nakonec se ukázalo, že obavy byly zbytečné a mohl svou hru okomentovat: „Těžká byla pro mě hlavně dnešní ranní dohrávka, greeny přece jenom dostaly včera a v noci zabrat. Zahájil jsem trojpatem, ale pak jsem se uklidnil. Nástup Filipa Mrůzka mi díky pojízdnému leaderboardu neunikl, začal jsem to vnímat zhruba od třetí jamky, ale udržel jsem nervy na uzdě. Když Filip ve druhé devítce „přibrzdil“, já mu naopak odskočil a odstup jsem si už udržel, i přes bogey na poslední jamce. Nestává se mi často, že bych turnaj docházel z prvního flightu. Dnes mě podržela hlavně hra driverem, naopak jsem se dost trápil při patování. Na to jsem ale v poslední době bohužel zvyklý.“

Celkově druhý Filip Mrůzek svou hru komentoval: „V posledních dnech mám skóre -13, když počítám dvě kola tady a dvě v Kácově, to není špatné. Tady jsem první kolo dal za -1, věděl jsem, že budu muset přidat. V první devítce jsem tento cíl splnil, dal jsem pět birdie a nikde nezaváhal, pak už se mi to maličko zaseklo. Musel jsem se vyrovnat s tím, že na druhé devítce byly pomalejší greeny, ale to jsme měli všichni stejné. Po očku jsem sledoval průběžné výsledky na mobilním leaderboardu, samozřejmě jsem věděl, že jsme na tom s Ondrou několik jamek stejně, ale bohužel jsem to tentokrát nedotáhl. Pokud jde o další program, čeká mě teď CzechOne Tour v Sokolově, pak Beroun, Czech Masters, Challenge Tour v Anglii a Q-School, tradičně ve Fleesensee. Doufám, že i tam všude mi bude klapat skvělá spolupráce s mou caddy“.

 

Turnaj se hrál na výborně připraveném hřišti ve Mstěticích, měl dotaci 400 tisíc korun, zúčastnili se hráči ze 7 zemí a dokonce jedna žena. Roman Šebrle po výkonu +6 obsadil 22. místo. Nejlepší výsledek dne zaznamenal Brit Sam Buss (66). Po prvním kole vedoucí hráč David Mrázek neudržel nasazené tempo, v kole druhém zahrál o 10 ran horší číslo a propadl se na dělené osmé místo.

Příští podnik série CzechOne Tour 2017 se odehraje v Sokolově mezi 14. a 16. srpnem.

Výsledky KENOX CUP by CzechOne:

  1. Lieser Ondřej 136
  2. Mrůzek Filip 138
  3. Pokorný Jakub 139

 


Generální partner


Výsledky

oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS

HráčR1Celkem
1. KOŘÍNEK6666
T2. LIESER. O6868
T2. WINKLER. F6868
4. TINTĚRA. L7171
5. MUTHREICH7272
T6. ZIEMER. M7373
T6. GRUBER. R7373
oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. MUTHREICH. M7 000
5. TINTĚRA. L7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧