CzechOne Tour Žebříček CzechOne Order of Merit

V Haugschlagu dominoval Lukáš Tintěra

V Haugschlagu dominoval Lukáš Tintěra

Po druhém kole turnaje Haugschlag OPEN ze seriálu golfové Czech PGA Tour zůstal v čele Lukáš Tintěra.

Vedoucí muž leaderboardu donesl celkově -1, především kvůli strašidelnému závěru na posledních třech jamkách – bogey, bogey, double bogey. Na vítězství to však pohodlně stačilo a ke své hře sdělil: „Nemám moc rád pozice, kdy před posledním dnem vedu – hlavou se honí různé myšlenky. Ale hned na prvním týčku jsem viděl, že to dnes půjde, že bude stačit hrát trpělivě a čekat na šance. Sice mi tam zpočátku nic nepadalo (na trojce jsem nedal metrový pat do birdie) ale čekání se vyplatilo, hned na pětce to tam spadlo. Nedělal jsem chyby, zlomilo se to na dvanáctce a hlavně na čtrnáctce, kde hráči často zapisují bogey nebo dokonce double bogey a já tam šel příjemné birdie. Poslední jamky už jsem hrál hlavou, viděl jsem na pojízdném leaderboardu, že mám pohodlný náskok a ten jsem udržoval. Může mě mrzet osmnáctka, kdy se z kopce pálí na ostrovní jamku, možná jsem mohl hrát pohodlně na střed greenu ale já chtěl jít po tyči abych se loučil stylově ale bohužel poryv větru mi míček odnesl do vody. Celkově však převládá spokojenost. Už teď se těším na Kaskádu a pak na zaslouženou dovolenou na Bali.

Druhé místo dělili Ondřej Lieser, Viktor Janošík a nejlepší cizinec – slovenský borec Juraj Zvarík.

Vynikající návrat na soutěže předvedl Viktor Skalle po pauze vynucené zdravotními důvody. Přišel s celkovým výsledkem +4, a to znamenalo dělené sedmé místo. O lepší výsledek přišel i on na posledních třech jamkách, kde zapsal čtyři nahoru. Sám to komentoval: „15 měsíců jsem hole vůbec nedržel, minulý týden jsem si dal asi tak 200 balonů ale zjistil jsem, že se to nezapomíná. Malá vyhranost mě asi připravila o lepší výsledek ale o to více se teď těším na Kaskádu. Myslím, že jsem svým výkonem poslal dobrou zprávu i mému sponzorovi Travelojobs.com“

Roman Šebrle hrál prvních 13 jamek plus tři, pak byl penalizován dvěma trestnými ranami a přísný trest ovlivnil poslední tři jamky. Celkové dnešní skóre je 83, což zaostalo za jeho očekáváním.

Počasí v místě turnaje se dnes prudce zlepšilo, ráno sice bylo nutné o hodinu posunout start kvůli námraze, ale jinak bylo hřiště celý den zalité sluncem.

Turnaj se hrál jako dvoudenní, o celkovou dotaci ve výši 400.000,- Kč

Poslední turnaj letošní Czech PGA Tour se hraje na Kaskádě od 8. do 12. října pod názvem SurGal Clinic Grand Finále Kaskáda 2014.


Generální partner


Výsledky

CZECHONE TOP PLAYERS INVITATIONAL BY YPSILONKA & BY GOLFISTA ROKU

HráčR1Celkem
1. MRŮZEK. F6666
T2. CAFOUREK. J6868
T2. LIESER. O6868
4. TINTĚRA. L6969
5. VÁŇOVÁ7070
6. ŠIMEK. V7272
T7. KOŘÍNEK7373
CZECHONE TOP PLAYERS INVITATIONAL BY YPSILONKA & BY GOLFISTA ROKU Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2017

HráčBody
1. LIESER. O229 600
2. MRŮZEK. F123 675
3. WALZ. M68 800
4. KOŘÍNEK. A57 783
5. POKORNÝ. J52 100
6. TINTĚRA. L47 076
7. NIČ. P45 116
Tour 2017
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧