Swing Ostravice - Tále o další kartu na Challenge

Swing Ostravice - Tále o další kartu na Challenge

Již pošesté se letos utkají nejlepší čeští golfoví profesionálové s předními zahraničními hráči na turnaji ze série Czech PGA Tour 2015, tentokrát na malebném hřišti Ostravice. Fanoušci golfu se mohou těšit na největší české golfové hvězdy v čele s vítězem Skalického turnaje Filipem Mrůzkem případně mediální hvězdou Romanem Šebrlem ale i na další profíky a špičkové amatéry od nás i ze zahraničí.

Hráč, který si nejlépe povede v minitabulce připravené pro červnový swing Czech PGA Tour (dvojboj Ostravice – Tále), může počítat s udělením druhé divoké karty na turnaj série Challenge Tour s názvem Northern Ireland Open in Assiciation with Sphere Global and Ulster Bank. Ten se hraje od 6. do 9. srpna na hřišti Galgorm Castle, Ballymena v Severním Irsku. Turnaj má celkovou dotaci 170.000,- Eur.

První ze dvou karet vybojoval na jarním swingu španělský hráč Marcus Pastor, který vyhrál turnaj na hřišti Black Bridge a dokázal vysokou výkonnost udržet i na Konopišti (dělené deváté místo) a na Ypsilonce (10. místo).

Jednatel promotérské společnosti Pavel Krenk komentuje: „Karta na Challenge Tour jednoznačně zvyšuje zájem zahraničních hráčů a tím pádem napomáhá atraktivitě a úrovni našich turnajů. Zatímco na turnajích jarního swingu tvořili jak početně tak výkonnostně velmi zřetelnou skupinu, turnaj ve Slavkově byl naopak ve znamení dominance hráčů domácích. Uvidíme, jaké bude rozložení sil na červnových turnajích. Na samotný ostravický turnaj se moc těším, ostravický resort určitě patřil v minulém ročníku k tomu nelepšímu co jsme po stránce přípravy a organizace zažili“, dodává Krenk.

 

Turnaj v Ostravici se hraje mezi 22. a 24. červnem a finanční dotace činí 400 tisíc korun. Druhým turnajem swingu je turnaj na slovenském hřišti Tále v termínu 28. – 30. června. Vstup do areálu je po celou dobu volný a diváci jsou srdečně zváni. Hobby golfisté se mohou turnaje dokonce aktivně zúčastnit – ostravický resort pro ně vyjednal možnost účasti v PRO-AMu či v amatérském turnaji, které se hrají jako doprovodný program. Turnaj odvysílají televize NovaSport, GolfChannel a Sport 5.

Na snímku O. Mrákoty vítěz minulého ročníku turnaje v Ostravici Martin Příhoda


Generální partner


Výsledky

oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS

HráčR1Celkem
1. KOŘÍNEK6666
T2. LIESER. O6868
T2. WINKLER. F6868
4. TINTĚRA. L7171
5. MUTHREICH7272
T6. ZIEMER. M7373
T6. VELENSKÝ7373
oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. MUTHREICH. M7 000
5. TINTĚRA. L7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧