Speed golf Ypsilon - už 11. října

Speed golf Ypsilon - už 11. října

Příznivci netradičních golfových formátů zpozorněte! Již ve středu 11. října proběhne na Ypsilonce další klání ve speed golfu. Družstva budou soutěžit ve třech tradičních disciplínách a až součet získaných bodů určí, kdo je TOP - SPEED golfista!

První disciplína je již tradičně pětiparová osmnáctka na čas. Týmy si určí svého "odpalovače", ten si na odpališti osmnáctky natýčkuje svůj míček (případně dva, pro jistotu) a opustí odpaliště. Na zvukový povel startéra přistoupí k míčku a uvede jej do hry. Tím se spustí i časomíra. Pokud zahraje do vodní překážky na pravé straně je povinen ránu opakovat (proto ten druhý míček), tuto možnost má i když zahraje do lesíka vlevo. Na fairwayi, v místě očekávaného dopadu čeká druhý hráč týmu s dlouhými železy či fw dřevy, snaží se doběhnout k míčku (musí počkat na zastavení míčku, pochopitelně) a odpálit jej směrem ke greenu. Poblíž greenu jsou rozmístěni další členové družstva, s wedgemi i puttery a ti se snaží dostat míček na green příhrami a poté dopatovat do jamky. Časomíra se zastavuje v momentě, kdy míček spadne do jamky.

Každý tým má zde dva opravné pokusy, pokud není se svým výkonem spokojen. Nejlepším zatím dosaženým časem je něco přes 44 vteřin.

Druhou disciplínou je paralelní golf na čtyřparové devítce s vyřazovacím pavoukem a jednou opravou. Zde jsou dvě barevně odlišená odpaliště (a dvě navrtané jamky), kdo odpaluje ze žlutého odpaliště hraje na žlutou vlajku, kdo odpaluje z modrého odpaliště hraje na modrou vlajku. Sleduje se čas. Po dohrání jamky se tými prohodí, kdo hrál z modrého odpaliště jde na žluté (a hraje žlutou vlajku). Časy se sečtou a tým s menším součtem postupuje pavoukem dál.

Třetí disciplínou je pak "Prvních devět jamek Ypsilonky" na čas, resp. součet času a uhraných ran. Zde je možné použít víc míčků, po dohrání každé jamky je nutné zvednout ruku a tím dát pokyn kolegům na další jamce, že mohou odpálit. Týmy startují s odstupem 15 minut. Tým který dojde družstvo před sebou má právo ho předejít (pomalejší na chviličku ustoupí stranou). Běžecké časy dokázalo družstvo Ypsilonky stlačit k 16 minutám.

Po každé disciplíně jsou udělovány body za pořadí (lepší pořadí = víc bodů), na závěr se vyhodnotí, kdo jich získal celkově nejvíc. V minulosti zvedli pohár nad hlavu nejvíckrát hráči Ypsilonky a Kynžvartu.


Začátek podzimního klání: 9,00. Event proběhne za dohledu kamer TVRTM+, která z akce stříhá záznam pro golfové a sportovní kanály.

Přihlášky přes klosova@czechone.cz

Dotazy: 777 959 348, Radovan Vrátný


Ilustrační foto: O. Mrákota


Generální partner


Výsledky

oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS

HráčR1Celkem
1. KOŘÍNEK6666
T2. LIESER. O6868
T2. WINKLER. F6868
4. TINTĚRA. L7171
5. MUTHREICH7272
T6. ZIEMER. M7373
T6. VELENSKÝ7373
oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. MUTHREICH. M7 000
5. TINTĚRA. L7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧