Skvělý Španěl Pastor ovládl Black Bridge Cup

Skvělý Španěl Pastor ovládl Black Bridge Cup

I druhý den na Černém Mostě se ve výborném světle předvedl Španěl Pastor. Ten druhý den zahrál -4. Celkově zahrál -9 a odskočil tak zbytku startovního pole. Druhý skončil Brit James Sharp se skóre -6. Neztratili se ani Češi. Ondřej Lieser, Daniel Suchan a Lukáš Tintěra berou dělené třetí místo s výsledkem  -4. Dubnový swing se nyní přesouvá na libereckou Ypsilonku.

Na Black Bridge se hrál skvělý golf na skvěle upraveném hřišti. S historicky prvním turnajem Czech PGA Tour v Praze to přitom ještě v pondělí moc dobře nevypadalo, vše se ale povedlo připravit na výbornou. A zazářil Španěl Marcos Pastor. „Oba dva dny jsem nezačal dobře, na první jamce jsem zahrál bogey. Pak jsem se ale rozehrál a bylo to dobré. První den byl skvělý, bylo teplo. Dnes to byla hrůza, strašná zima,“ okomentoval se smíchem šestadvacetiletý golfista, který si v Česku zahrál poprvé. „Mělo to tu vysokou úroveň, líbila se mi organizace i kvalita hřišť, i když samozřejmě ve Španělsku je to v tuhle dobu o něco lepší. Od úterý, kdy jsem tu byl poprvé, se ale hřiště velmi zlepšilo,“ dodal.

Šebrle druhý den ztratil

Roman Šebrle po výborném prvním dnu výkon nezopakoval a připsal si +8. „První den byl samozřejmě lepší. Nevyvaroval jsem se zbytečných chyb, ani mi to nepatovalo, bylo to hrozný. Dokonce jsem zahrál jeden pětipat, to nepamatuji.“

Velkým překvapením je výsledek amatérky Kláry Kuchařové. Při svém prvním startu mezi profesionály na divokou kartu zahrála první den par a druhý se v paru držela až do desáté jamky. Pak sice trochu ztratila, ale výsledek +6 a 26. místo je nejlepším ženským počinem „Byla to pro mě obrovská zkušenost a moc jsem si to užila. První den se mi hrálo velmi dobře, na druhé devítce dnes už na mě ale padla únava a na výsledku to bylo znát,“ řekla po skončení turnaje.

Na Black Bridge se hrálo o 270 tisíc korun. 54 tisíc bere vítěz Pastor. Další turnaj Czech PGA Tour následuje hned v neděli PRO-AMem na Ypsilonce. I V Liberci je dotace 270 tisíc korun.


Generální partner


Výsledky

oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS

HráčR1Celkem
1. KOŘÍNEK6666
T2. LIESER. O6868
T2. WINKLER. F6868
4. TINTĚRA. L7171
5. MUTHREICH7272
T6. ZIEMER. M7373
T6. GRUBER. R7373
oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. MUTHREICH. M7 000
5. TINTĚRA. L7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧