Rozhovor s manažerkou rezortu Skalica

Rozhovor s manažerkou rezortu Skalica

Seriál Czech PGA Tour se v květnu zastaví ve Skalici.

Dvakrát v průběhu letošní sezony zavítá Czech PGA Tour na Slovensko. První zastávka je na nejbližším slovenském (možná by se skoro dalo říci československém) hřišti ve Skalici. Hřiště se od státní hranice ČR – SR nachází co by golfovým míčkem dohodil, a tak může být velmi zajímavým zpestřením pro moravské golfisty. V průběhu příprav turnaje, který se koná 10. – 13. května jsme vyzpovídali manažerku rezortu Lucii Školiakovou.

 

Proč jste se rozhodli připojit k seriálu turnajů Czech PGA Tour?

Je to nejprestižnější profesionální golfová túra na území Česka a Slovenska a je to zároveň i výborná reklama pro Skalické hřiště a město Skalica.

 

Co považujete za největší tahák svého hřiště?

Skalické hřiště se nachází ve vinohradnické části města Skalica a z každé jamky jsou nádherné výhledy na skalické vinohrady. Skalica je známá větrným počasím, a proto je skalické hřiště výzvou pro hráče všech kategorií. A jako bonus hřiště nabízí největší tréninkové plochy na Slovensku, příjemnou domácí atmosféru a služby nejprestižnější Golfové akademie Skopový. 

Je něco, s čím se hráči u vás potýkají?

Největší problém mají golfisté s větrem, jehož rychlost a směr se mění z hodiny na hodinu. 

Jaký podíl činili čeští hráči na Vašem hřišti v roce 2013 a kolik byste si jich přáli mít v roce 2014?

Podíl českých hráčů je asi na úrovni 30%. Na to, že se naše golfové hřiště nachází v pohraničí, by toto číslo mohlo být lepší.

 

Kdo hřiště projektoval?

Architektem skalického hřiště je uznávaný rakouský architekt Hans–Georg Erhardt, který projektoval například i známé rakouské hřiště Fontána. 

Jaký je rekord hřiště a kdo ho drží?

Rekord hřiště drží profesionál Ian Campbell, který pokořil skalické hřiště 65 ranami během turnaje Hant Trophy 2012, který se konal v rámci Czech PGA Tour. 

 

Kdo byl (zatím) nejslavnější hráč?

 

Nejslavnější osobností, která hrála skalické hřiště je Zuzana Kamasová. Slovenka, která dosáhla historicky největšího úspěchu slovenského ženského golfu, když vyhrála titul v rámci Ladies European Tour v Maroku. 

 

Která je nejtěžší jamka a která naopak nejvíc dovoluje skórování?

Nejtěžší jamka na hřišti je jamka číslo 8. Dlouhý čtyřpar, v jehož dopadové zóně číhají bunkry a levou stranu jamky tvoří voda, která opticky velmi nepříjemně zužuje fervej. I když hráč fervej trefí, čeká ho ještě náročný approach přes vodu na úzký green. Par na této jamce je výborné skóre. 

Nejlehčí jamka je naproti tomu jamka číslo 1. Kratší par 4 se širokou fervejí, kde po první dobré ráně čeká hráče krátké železo do greenu. 

Nabízíte nějaké služby, které jinde nejsou?

 

Město Skalica stálo u zrodu golfového hřiště, je akcionářem, a proto úzce spolupracuje s golfovým rezortem. Skalica nabízí širokou škálu mimogolfových aktivit jako například noční prohlídky památek, plavbu po Baťově kanálu, ukázku pečení Skalického trdelníku, návštěvu Skalických vinohradů spojenou s ochutnávkou vína a s pestrým kulturním programem. Každý golfista či už hrající anebo nehrající si u nás přijde na své.

 


Generální partner


Výsledky

oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS

HráčR1Celkem
1. KOŘÍNEK6666
T2. LIESER. O6868
T2. WINKLER. F6868
4. TINTĚRA. L7171
5. MUTHREICH7272
T6. ZIEMER. M7373
T6. GRUBER. R7373
oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. TINTĚRA. L7 000
5. MUTHREICH. M7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧