CzechOne Tour Žebříček CzechOne Order of Merit

O vítězi Konopiště Cup rozhodl dramatický rozstřel.

O vítězi Konopiště Cup rozhodl dramatický rozstřel.

 

Málo vídané drama přinesl závěr prvního ze série turnajů Czech PGA Tour Konopiště Cup. Tři hráče čekal rozstřel. S ním si nejlépe poradil Carl Jismark ze Švédska, který tak porazil Poláka Jakuba Ossowskiho a českého zástupce Martina Příhodu.

V rozstřelu se začalo na 9. jamce, kterou trojpatem nezvládl Příhoda a zbyla tak na něj „bronzová“ pozice. „I tak musím být spokojený. Ten trojpat sice byl zbytečný, přesto jsem takový výsledek na začátek sezony nečekal,“ okomentoval.

Pak už své sólo předvedli Jismark a Ossowski. Ti spolu zvládli 1. jamku, pak 9. a pak znovu 1. Tam Švéd rozhodl birdiem. „Ten rozstřel už byl velmi náročný, oba jsme jamky hráli dobře. Nakonec se to ale povedlo mně. Je to skvělé a cítím se velmi dobře,“ řekl po vítězství Carl Jismark. Do Česka na turnaj dorazil poprvé a míří i na další dva turnaje jarního swingu. „Počasí ve Švédsku je hrozné, když jsem se dozvěděl o třech turnajích tady, řekl jsem si, že to zkusím,“ dodal s úsměvem Švéd.

Počasí sice nebylo tak luxusní jako včera, ale přesto hráčům prvního turnaje Czech PGA Tour nic nebránilo hrát skvělý golf na skvěle připraveném hřišti. „Vždyť v týdnu ještě sněžilo. Greeny sice byly pomalejší, ale s tím se nedalo nic dělat,“ pochválil připravenost Konopiště Roman Šebrle.

Vynikajícího výsledku dosáhla Šideri Váňová, kterou zlepšení o 12 ran, tj. dnešní zápis -4, vyneslo na celkové 21. místo. „Dnes jsem od rána cítila formu. I když mi prvních devět jamek nevyšlo tak dobře, dokázala jsem zabojovat a stáhnout to.“

Roman Šebrle tentokrát krotil svůj temperament a vyrovnal se i s hororovou 9. jamkou, kde i přes jednopat zapsal 7. Podle svých slov se mu hrálo dobře, přesto na sebe byl naštvaný. „S hrou jsem spokojený, ale to číslo je strašidelný,“ okomentoval svůj výsledek 79. Nakonec přece jen našel nějaká pozitiva. „Jsem spokojený s patováním, dost jsem toho dopatoval a spoustu toho díky tomu zachránil,“ dodal.

Czech PGA Tour se nyní přestěhuje do Prahy na hřiště Black Bridge na Černém mostě, kde se hraje od středy do pátku.

Dotace turnajů jarního swingu je 270 000 na každý.

Foto Zdeněk Sluka


Generální partner


Výsledky

EXTEC Pro Golf Tour by Czech One

HráčR1R2R3Celkem
1. PARKER. B686770205
T. .
T. .
T. .
T. .
T. .
T. .
EXTEC Pro Golf Tour by Czech One Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2017

HráčBody
1. LIESER. O91 800
2. WALZ. M68 800
3. ROBINSON. L34 125
4. MRŮZEK. F30 625
5. TRAPPEL. M30 000
6. KOŘÍNEK. A27 200
7. DOBSON. H27 200
Tour 2017
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧