O vítězi Konopiště Cup rozhodl dramatický rozstřel.

O vítězi Konopiště Cup rozhodl dramatický rozstřel.

 

Málo vídané drama přinesl závěr prvního ze série turnajů Czech PGA Tour Konopiště Cup. Tři hráče čekal rozstřel. S ním si nejlépe poradil Carl Jismark ze Švédska, který tak porazil Poláka Jakuba Ossowskiho a českého zástupce Martina Příhodu.

V rozstřelu se začalo na 9. jamce, kterou trojpatem nezvládl Příhoda a zbyla tak na něj „bronzová“ pozice. „I tak musím být spokojený. Ten trojpat sice byl zbytečný, přesto jsem takový výsledek na začátek sezony nečekal,“ okomentoval.

Pak už své sólo předvedli Jismark a Ossowski. Ti spolu zvládli 1. jamku, pak 9. a pak znovu 1. Tam Švéd rozhodl birdiem. „Ten rozstřel už byl velmi náročný, oba jsme jamky hráli dobře. Nakonec se to ale povedlo mně. Je to skvělé a cítím se velmi dobře,“ řekl po vítězství Carl Jismark. Do Česka na turnaj dorazil poprvé a míří i na další dva turnaje jarního swingu. „Počasí ve Švédsku je hrozné, když jsem se dozvěděl o třech turnajích tady, řekl jsem si, že to zkusím,“ dodal s úsměvem Švéd.

Počasí sice nebylo tak luxusní jako včera, ale přesto hráčům prvního turnaje Czech PGA Tour nic nebránilo hrát skvělý golf na skvěle připraveném hřišti. „Vždyť v týdnu ještě sněžilo. Greeny sice byly pomalejší, ale s tím se nedalo nic dělat,“ pochválil připravenost Konopiště Roman Šebrle.

Vynikajícího výsledku dosáhla Šideri Váňová, kterou zlepšení o 12 ran, tj. dnešní zápis -4, vyneslo na celkové 21. místo. „Dnes jsem od rána cítila formu. I když mi prvních devět jamek nevyšlo tak dobře, dokázala jsem zabojovat a stáhnout to.“

Roman Šebrle tentokrát krotil svůj temperament a vyrovnal se i s hororovou 9. jamkou, kde i přes jednopat zapsal 7. Podle svých slov se mu hrálo dobře, přesto na sebe byl naštvaný. „S hrou jsem spokojený, ale to číslo je strašidelný,“ okomentoval svůj výsledek 79. Nakonec přece jen našel nějaká pozitiva. „Jsem spokojený s patováním, dost jsem toho dopatoval a spoustu toho díky tomu zachránil,“ dodal.

Czech PGA Tour se nyní přestěhuje do Prahy na hřiště Black Bridge na Černém mostě, kde se hraje od středy do pátku.

Dotace turnajů jarního swingu je 270 000 na každý.

Foto Zdeněk Sluka


Generální partner


Výsledky

oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS

HráčR1Celkem
1. KOŘÍNEK6666
T2. LIESER. O6868
T2. WINKLER. F6868
4. TINTĚRA. L7171
5. MUTHREICH7272
T6. ZIEMER. M7373
T6. GRUBER. R7373
oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. MUTHREICH. M7 000
5. TINTĚRA. L7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧