Na Ypsilonce zvítězil Francouz Jouven

Na Ypsilonce zvítězil Francouz Jouven

Francouz Richard Jouven se nejlépe vyrovnal s tlakem posledního dne i s proměnlivým větrem na Ypsilonce a dominoval EXTEC Trophy by Atomic Drinks ze série ProGolfTour s celkovým skóre -12 (dnes -5). Vybojoval si tím 5.000 eur a posunul se v celkovém pořadí túry. Porazil tím vedoucího hráče po dvou dnech, Skota Robba (-11). Z českých hráčů se nejlépe vedlo Ondřeji Lieserovi, který dělil třetí místo výkonem -8 (s Francouzem Mathieu Decottignies Lafon) a získal své první body do světového profesionálního žebříčku.

Francouzský hráč Jouven odstartoval v předposledním flightu a na špici leaderboardu vyskočil hned po pěti jamkách, kdy zaznamenal tři birdies. Žádný ze soupeřů na tento nástup nedokázal reagovat, Chris Robb, leader po dvou dnech měl po pětce na kontě +1, Lieser šel v paru po bogey & birdie a Gautier měl na kontě +2. V dalším průběhu byl „na dostřel“ díky třem birdies už jenom Robb, ostatní spíš bojovali o třetí místo. Robb byl v dohledu čela do osmnáctky, kde si po drajvu druhou ranou jenom trochu „čutnul“, do greenu šel až třetí ranou a pouhý par mu na vyrovnání Jouvena nestačil.

Jouven v závěrečné řeči děkoval své rodině za podporu a dodal komentář: „Jsem samozřejmě spokojen. Byl to první turnaj, kde se mi vyplatila poctivá zimní příprava, včetně fyzické. Začal jsem hrát Pro Golf Tour už v Egyptě, ale tam jsem ještě neprocházel cutem. Dnes jsem měl dobré rány, proměnil jsem důležitý pat za patnáctce. Na osmnáctce ve mně trochu hrklo, příhru jsem měl v bunkru a rána z něj byla moc krátká, dobře jsem pak začipoval ale na lepší výsledek než na par to nebylo, a to je přitom jasně skórovací jamka. Naštěstí to stačilo. Na leaderboard jsem nekoukal, hrál jsem si prostě svoje. Značnou roli dnes sehrál vítr, ale můj caddy mi hrozně moc pomohl se strategií hry a se čtením hřiště, moc mu děkuji. Přál bych si hrát takhle i dál, abych se dostal na Challenge Tou bez Q-School.

Nejlepšímu Čechovi Lieserovi po dohrání moc do řeči nebylo, cítil, že to dnes mohlo a mělo být mnohem lepší. „Dneska to prostě nešlo. Těch bogeys bylo prostě moc, chyboval jsem v místech, kde se chyby dělat prostě nesmí. Na pětce jsem příhru ze 110 metrů hodil kus za green, na osmičce jsem zatáhl drive do biozóny (Ondra hrál přes fairway pětky), bogeys na desítce i dvanáctce byly ze zbytečných trojpatů. Na leaderboard jsem nekoukal, myslel jsem, že jsem tam pořád třetí proto, že to nikdo nepřestavěl, ani mě nenapadlo, že po těch výkonech opravdu třetí jsem.“

Spokojen s výkonem nebyl ani Aleš Kořínek, který do dneška zaznamenal na Ypsilonce samé skvělé výkony a cítil formu. Bohužel pár zbytečných chyb jej odsunulo na dělené páté místo (-7), s čímž spokojen nebyl. Při analýze výsledku však došel k závěru, že větší roli sehrál včerejší výkon/nevýkon.

Tadeáš Sedláček dnes zapsal slušných -3, což mu vyneslo dělené 16. místo, o ránu zpět skončil Michal Pospíšil (T20).

Promotér turnaje Pavel Krenk měl největší radost z toho, kolik (a jak) uspělo kvalifikantů ze středečního turnaje Oaza Distribuce II by Atomic Drinks: „Je vidět, že kvalifikace má svůj smysl jak pro hráče, kteří kartu na ProGolfTour nemají a u nás si ji vybojují tak i pro hráče – členy, kteří si přijedou resort v předstihu „osahat“ a pomohou turnaj svými výkony zkvalitnit“.

Turnaj EXTEC Trophy 2018 by Atomic Drinks ze série ProGolfTour se hrál od pátku 11. května, po sobotním kole proběhl cut pro 40+T nejlepších hráčů. Peněžní dotace je 30.000 eur. Na cut bylo potřeba skóre -1. Livescoring a výsledky jsou na adrese https://www.progolftour.de/livescoring-en.html?tab=livescoring#livescoring-95

EXTEC Trophy 2018 by Atomic Drinks:

1) Richard Jouven (FRA)                                                                            204 (tj. -12)

2) Chris Robb (UK)                                                                                    205 (-11)

T3) Ondřej Lieser (CZ) a Mathieu Decottignies Lafon (FRA)                           208 (-8)


Foto: O. Mrákota

Ondřej LieserMichal PospíšilAleš Kořínekzleva: Lieser, Robb, Jouven, Decottignies-LafonJouven

Generální partner


Výsledky

oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS

HráčR1Celkem
1. KOŘÍNEK6666
T2. LIESER. O6868
T2. WINKLER. F6868
4. TINTĚRA. L7171
5. MUTHREICH7272
T6. ZIEMER. M7373
T6. GRUBER. R7373
oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. TINTĚRA. L7 000
5. MUTHREICH. M7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧