Na Ypsilonce skokanem dne Francouz Leonard Bem

Na Ypsilonce skokanem dne Francouz Leonard Bem

Famózním výkonem -9 se dnes na Ypsilonce u Liberce uvedl Francouz Leonard Bem a po zásluze projel leaderboardem turnaje EXTEC Trophy by Atomic Drinks ze série Pro Golf Tour jako nůž máslem až na čelnou pozici „leadera v klubovně“. Na ní ovšem nevydržel až do konce neboť ještě fantastičtějším výkonem -10 se na první místo na chvíli prodral další Francouz Nicolas Maheut. Po prezentaci výsledků na online leaderboardu se však ukázalo, že podepsal skorkartu s chybou – nižším skore na jedné jamce a po krátké diskusi byl diskvalifikován. Platí tedy, že před zítřkem vede L. Bem s celkovým skóre -11.

Na dalším pořadí číhá o ránu zpět na svou příležitost leader po včerejšku Finn Fleer a ještě další ránu ztrácí (též dělený leader po pátku) Antoine Schwartz.

Nejlepšími z českých hráčů byli Marek Siakala a Ondřej Lieser, kteří zaznamenali 70, což znamenalo celkově -2 a tedy dělené 26. místo. Ondřej velmi negativně komentoval své paty, snad ve finálovém dni najde svou obvyklou fazonu. O ránu zpět je Michal Pospíšil, poslední Čech v cutu. Velmi přísné pravidlo o hledání míčku tři minuty dnes vytrestalo Jiřího Štryncla, kterému za překročení limitu „o vteřinu“ udělil rozhodčí dvě trestné rány.

Trochu smůlu měly dnešní odpolední flighty. Zatímco včera ráno sprchlo jenom na ně a odpolední hráči si užívali sluníčka a bezvětří, dnes to bylo naopak, odpoledne zmokli zase jenom ti „včerejší“ zmoklíci. Takový je však golf.

Hranici paru a lépe pokořilo 49 hráčů, avšak na průchod cutem bylo nakonec potřeba zahrát na úrovni -1. Prize-money činí Eur 30.000,-

Pořadí po druhém dni:

1: Leonard Bem -11

2: Finn Fleer -10

3: Antoine Schwartz -9

 

Livescoring: https://www.progolftour.de/livescoring-en.html?tab=livescoring#livescoring-95


Na obr.: nejlelpší Čech Marek Siakala

Marek Sikala.JPGFinn FleerOndřej LieserDaniel OwenTadeáš SedláčekMarek Siakala čte green.JPG

Generální partner


Online Leaderboard

EXTEC Trophy 2019 by ATOMIC DRINKS

HráčCelkem
. .
T. .
T. .
T. .
T. .
T. .
T. .
EXTEC Trophy 2019 by ATOMIC DRINKS Online Leaderboard


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. MUTHREICH. M7 000
5. TINTĚRA. L7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧