Na čele Ypsilonka Cup se po prvním dni srovnali tři golfisté

Na čele Ypsilonka Cup se po prvním dni srovnali tři golfisté

O první místo se po prvním dni dalšího z turnajů Czech PGA Tour Ypsilonka Cup dělí hned trojice hráčů: Aleš Kořínek z České republiky, Viktor Kratz ze Švédska a James Sharp z Velké Británie, všichni se skóre -3. Nedařilo se dosavadním vítězům. Carl Jismark (vítěz Konopiště Cup) má +1 a Marcos Pastor (vítěz Black Bridge Cup) dokonce +2.

Počasí golfistům přálo, i když některé z nich pozlobil vítr. Velmi dobře (-3) zahrál Aleš Kořínek. „Začátek se mi povedl, i když na první jamce jsem byl dost v rozpacích ze silného větru. Ale hrálo se mi dobře a fungovalo mi to celý den. Problém byl dnes s pětipary, dvakrát jsem zahrál bogey. Mít lepší pětipary, výsledek mohl být ještě lepší,“ okomentoval.

Kořínek pochválil připravenost hřiště. „Hřiště je v neskutečné kondici. Vím, že se dlouho řešilo, že by se tu ani nemuselo hrát. Na to, jaké je roční období, je hřiště skvělé,“ dodal s tím, že zítra chce hrát tak, aby vyhrál.

James Sharp se stává černým koněm jarního swingu. Zatímco na Konopišti nestartoval, na Černém Mostě byl druhý za Pastorem a na Ypsilonce drží po prvním dnu dělené první místo.

Právě Marcos Pastor, vítěz Black Bridge Cup, si tentokrát nevedl tak dobře, když zahrál +2. Nic ale nevzdává. „Mým cílem je Challenge tour V Severním Irsku,“ připomněl Španěl odměnu pro celkového vítěze jarního swingu Konopiště Cup, Black Bridge Cup a Ypsilonka Cup. „Teď se mi to trochu zkomplikovalo, budu se ale snažit dál,“ dodal.

Roman Šebrle (+7) nebyl ani spokojený, ani vyloženě nepokojený. „Nebylo to úplně špatné, ale vždycky se dá hrát lépe. Všechno jsem nechal krátké. Když jsem měl zaútočit, neskóroval jsem. Jdyž jsem se měl zachránit, nepovedlo se. Dnes jsem ale aspoň nekazil drajvy. Zítra to snad bude lepší,“ řekl.

DSC_1103.JPG

Generální partner


Výsledky

oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS

HráčR1Celkem
1. KOŘÍNEK6666
T2. LIESER. O6868
T2. WINKLER. F6868
4. TINTĚRA. L7171
5. MUTHREICH7272
T6. ZIEMER. M7373
T6. GRUBER. R7373
oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. MUTHREICH. M7 000
5. TINTĚRA. L7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧