Lieser nedal nikomu šanci

Lieser nedal nikomu šanci

(Fojtka 25. 8. 2015) Oaza Energo Czech PGA StrokePlay Championship na liberecké Ypsilonce je kořistí Ondřeje Liesera. Svou dominanci demonstroval dnešním vítězstvím, kdy se svým pronásledovatelům vzdálil na rozdíl 9 ran.

 

V kolísavém a větrném počasí dnes na liberecké Ypsilonce vyvrcholil šampionát PGAC na rány. Stylem start – cíl ho pro sebe urval Ondřej Lieser. Dnes byla jeho dominance nejvýraznější – dokázal stlačit svůj výsledek na 65, tedy -7 a s celkovými -11 nechal všechny soupeře za sebou o 9 více ran. Ke své dnešní hře se konečně trochu rozpovídal: „Je to zvláštní, po devítce jsem dnes byl -6 ale nepřišlo mi, že bych hrál nějaký supergolf. Potěšily mě chip-iny na trojce a na čtyřce. Když přišel eagle na sedmičce věděl jsem, že to dnes půjde. Na devítce jsem zadravjvoval k hraně bunkeru, odkud jsem se vyhrál k tyči a mohl zase skórovat, což mě uklidnilo definitivně. Tak trochu jsem začal doufat, že bych dneska mohl zahrát „speciální“ výsledek, ale trable na dvanáctce a třináctce (jediné dnešní bogey) mě z toho vyvedly. Paty mě dnes moc nezlobily a když ano, tak díky mému špatně zvolenému tempu, greeny za to nemohly. Je jasné, že když tady kolik týdnů nepršelo a pak napadlo 80mm vody během pár hodin, že to na greenech musí být znát. Piny mi přišly dnes lehčí než včera – nebylo snadné se k pinu dostat, ale pokud už jste tam byli, pat byl férový. Dnes mě, zřejmě na rozdíl od některých kolegů, potěšilo i počasí – čím je horší, tím se mi hraje líp – dnes foukalo, vítr se točil, občas i sprchlo. Pro mě ideální podmínky.“ dodal hráč, který toho na Ypsilonce zažil už opravdu hodně.

Druhé místo nakonec získal Martin Příhoda, který tak pokračuje v plnění svého plánu obhajoby celkového prvenství v Czech PGA Tour. Na dalších místech se seřadili skvělí cizinci v pořadí Elli (It.), Dvorak (Rak.), Phillips (UK) & Páleník (SVK) a potvrdili tím, že jsou zpestřením a zkvalitněním startovního pole. Ital Elli ke svému třetímu místu dodal: „Přijel jsem po loňských dobrých zkušenostech, líbí se mi zdejší resort i atmosféra Czech PGA Tour. Dnes bych za nejdůležitější asi prohlásil patování, greeny nebyly zrovna příjemné, a to chci být zdvořilý... vloni byly lepší. Drivy mi dnes šly dobře a krátká hra taky ušla. Chystám se ještě na Casu Serenu a do Berouna.

Nejlepší ženou byla na Ypsilonce Lucie Hinnerová a po zásluze získala ženský titul.


Příští turnaj se koná pod názvem Casa Serena Cup by Czech Chamber of Commerce na hřišti Casa Serena u Kutné Hory.

Foto Martin Kabát


Generální partner


Výsledky

oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS

HráčR1Celkem
1. KOŘÍNEK6666
T2. LIESER. O6868
T2. WINKLER. F6868
4. TINTĚRA. L7171
5. MUTHREICH7272
T6. ZIEMER. M7373
T6. GRUBER. R7373
oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. MUTHREICH. M7 000
5. TINTĚRA. L7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Search:
 
∧   nahoru   ∧