CzechOne Tour Žebříček CzechOne Order of Merit

KVALITATIVNÍ PARAMETRY – regulace, procenta a další taje hráčova skóre

KVALITATIVNÍ PARAMETRY – regulace, procenta a další taje hráčova skóre

Czech PGA Tour přichází pro letošní rok s mnoha novinkami. Jednou z nich jsou i přehledy tzv. kvalitativních parametrů hry jednotlivých hráčů prezentované na webu Czechone.cz. Software napojený na scoringovou platformu uspořádává a zpřehledňuje informace o zasažení fairwayí a greenů, kvalitě puttování a několik dalších důležitých ukazatelů.

Veřejně přístupná služba tak nabízí hráčům samotným, ale i médiím, fanouškům a třeba také amatérským klientům učících profesionálů náhled do „nitra“ hry. Kvalitativní parametry jsou základním ukazatelem techniky a také strategické vyspělosti hráče. V drtivé většině případů mají přímý vliv na dosažené skóre. Například průměrný počet puttů na greenu v regulaci jasně ukazuje nejen schopnost hráče proměňovat putty, ale také přesnost ran do greenu. A samozřejmě procento úspěšnosti krátké hry. Návazně můžete společně s hráči například sledovat, která jamka je na hřišti objektivně nejobtížnější, kde padlo nejvíce birdie apod.

K strategicky nejzajímavějším rozhodně patří ukazatel zasažení fairwayí dělených podle délky jamek. Zde například odhalíte, kdo se snaží třeba na dlouhých čtyřparech dostat ze své techniky „více než je zdrávo“ i za cenu ztráty směrové přesnosti první rány.

Údaje jsou automaticky kalkulovány podle lístků, které hráči vyplňují souběžně se skórkartou, lístek obsahuje zasažení fairwaye v regulaci, greenu v regulaci a počet puttů na jamce. Software následně přiřadí k údajům hráčovo skóre a provede výpočty.

Údaje o hráčově hře lze sledovat pro jednotlivé kolo, sezónu, ale můžete i porovnat kvality jednoho konkrétního hráče proti zbytku startovního pole a třeba také s hráči v Top 10.

Pavel Krenk, šéf promotérské společnosti Czech PGA Tour, zlepšený servis komentuje lakonicky: „Samozřejmě bychom byli nejradši, kdyby se diváci přišli podívat přímo na hřiště a tam si hru svých oblíbených profíků užili. Ale pokud už se na hřiště nedostanou a turnaje sledují online, chceme jim poskytnout maximální zážitek a komfort. Když už tyto informace dokážeme od hráčů získat, rádi je dáme k dispozici všem. Nejsou totiž jenom pro golfové fandy, ale na své si přijdou statistici, novináři a pochopitelně samotní hráči.

Text a foto: Alan Babický, Radovan Vrátný


Generální partner


Výsledky

Sokolov Trophy by CzechOne

HráčR1R2Celkem
1. LIESER. O6570135
T2. MRŮZEK. F6970139
T2. KOŘÍNEK6970139
4. HOLOUBEK. T6971140
T5. TINTĚRA. L7172143
T5. SEDLÁČEK7271143
T7. VANTUCH. M7371144
Sokolov Trophy by CzechOne Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2017

HráčBody
1. LIESER. O220 600
2. MRŮZEK. F103 675
3. WALZ. M68 800
4. KOŘÍNEK. A53 450
5. POKORNÝ. J49 100
6. NIČ. P45 116
7. TINTĚRA. L40 076
Tour 2017
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧