KVALITATIVNÍ PARAMETRY – regulace, procenta a další taje hráčova skóre

KVALITATIVNÍ PARAMETRY – regulace, procenta a další taje hráčova skóre

Czech PGA Tour přichází pro letošní rok s mnoha novinkami. Jednou z nich jsou i přehledy tzv. kvalitativních parametrů hry jednotlivých hráčů prezentované na webu Czechone.cz. Software napojený na scoringovou platformu uspořádává a zpřehledňuje informace o zasažení fairwayí a greenů, kvalitě puttování a několik dalších důležitých ukazatelů.

Veřejně přístupná služba tak nabízí hráčům samotným, ale i médiím, fanouškům a třeba také amatérským klientům učících profesionálů náhled do „nitra“ hry. Kvalitativní parametry jsou základním ukazatelem techniky a také strategické vyspělosti hráče. V drtivé většině případů mají přímý vliv na dosažené skóre. Například průměrný počet puttů na greenu v regulaci jasně ukazuje nejen schopnost hráče proměňovat putty, ale také přesnost ran do greenu. A samozřejmě procento úspěšnosti krátké hry. Návazně můžete společně s hráči například sledovat, která jamka je na hřišti objektivně nejobtížnější, kde padlo nejvíce birdie apod.

K strategicky nejzajímavějším rozhodně patří ukazatel zasažení fairwayí dělených podle délky jamek. Zde například odhalíte, kdo se snaží třeba na dlouhých čtyřparech dostat ze své techniky „více než je zdrávo“ i za cenu ztráty směrové přesnosti první rány.

Údaje jsou automaticky kalkulovány podle lístků, které hráči vyplňují souběžně se skórkartou, lístek obsahuje zasažení fairwaye v regulaci, greenu v regulaci a počet puttů na jamce. Software následně přiřadí k údajům hráčovo skóre a provede výpočty.

Údaje o hráčově hře lze sledovat pro jednotlivé kolo, sezónu, ale můžete i porovnat kvality jednoho konkrétního hráče proti zbytku startovního pole a třeba také s hráči v Top 10.

Pavel Krenk, šéf promotérské společnosti Czech PGA Tour, zlepšený servis komentuje lakonicky: „Samozřejmě bychom byli nejradši, kdyby se diváci přišli podívat přímo na hřiště a tam si hru svých oblíbených profíků užili. Ale pokud už se na hřiště nedostanou a turnaje sledují online, chceme jim poskytnout maximální zážitek a komfort. Když už tyto informace dokážeme od hráčů získat, rádi je dáme k dispozici všem. Nejsou totiž jenom pro golfové fandy, ale na své si přijdou statistici, novináři a pochopitelně samotní hráči.

Text a foto: Alan Babický, Radovan Vrátný


Generální partner


Výsledky

oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS

HráčR1Celkem
1. KOŘÍNEK6666
T2. LIESER. O6868
T2. WINKLER. F6868
4. TINTĚRA. L7171
5. MUTHREICH7272
T6. ZIEMER. M7373
T6. GRUBER. R7373
oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. MUTHREICH. M7 000
5. TINTĚRA. L7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧