Konopiště CUP - den první

Konopiště CUP - den první

Naplno dnes odstartoval nový ročník Czech PGA Tour. První den turnaje Konopiště CUP přinesl napínavé souboje skoro sedmi desítek profíků z Čech i zahraničí. Počasí vyšlo skvěle, akorát po obědě začalo trochu foukat, ale podmínky byly rozhodně regulérní.

Pozitivní je, že se v čele leaderboardu objevila celá řada zahraničních hráčů – čelu dominují Polák Jakub Ossowski a Slovák Peter Švajlen s Thomasem Merkxem (-3). Dobrou pozici do dalších dní si připravili i loňský vítěz Martin Příhoda a Lukáš Tintěra spolu s překvapením dnešní rundy, amatérem Jánem Frieszem (-2).

Zvědaví jsme byli na výkon Marcose Pastora, který si balíček jarního swingu vybojoval svými výkony na španělské Gecko Tour. Donesl jednu ránu nad par (T9) a po dohrání komentoval: „Hřiště se mi líbilo, ale bohužel jsem přijel až včera pozdě v noci, takže jsem ho vůbec neznal. Musel jsem si dávat pozor hlavně při patování, přece jenom v Andalusii je zatím díky přírodním podmínkám rychlost greenů vyšší. Zítra si věřím na lepší výkon, budu odpočatější a hřiště už budu znát lépe“.

Roman Šebrle šel do 14. jamky podle svých představ (+1) ale série neúspěchů na posledních čtyřech jamkách ho stála lepší umístění. Nakonec zapsal 78 (+6), což mu před zítřkem stačí na 32. příčku. Svůj výkon komentoval slovy: „Klasika, je to v hlavě. Pokud nedám pat do birdie ale zapíšu bogey, můžu další dvě jamky odepsat. Na tom musím ještě zamakat. A taky na krátké hře. Při ranách mezi 20 – 90 mi prostě schází jistota“.

Velmi dobře zahrál (hrající) Tour Commissioner Alan Babický. Jedna nad znamenala dělené deváté místo. Přidal komentář: „Poslední měsíc jsem se soustředil na krátkou hru, rány do 100 metrů. A vyplatilo se, šla mi dnes velmi dobře. Naproti tomu jsem nedal čtyři dvoumetrové paty, což mě trošku štve. Jako Komisař můžu říct, že je hřiště adekvátní datumu. Pozná se to hlavně na stavu roughů, které jsou nižší než by měly být. Vždycky říkám, že hráč, který mine fairway by měl zblízka hledět do tváře bogey. Ale ještě ve středu tu byl sníh, takže jsme na maximu možného“.


Generální partner


Výsledky

oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS

HráčR1Celkem
1. KOŘÍNEK6666
T2. LIESER. O6868
T2. WINKLER. F6868
4. TINTĚRA. L7171
5. MUTHREICH7272
T6. ZIEMER. M7373
T6. VELENSKÝ7373
oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. MUTHREICH. M7 000
5. TINTĚRA. L7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧