CzechOne Tour Žebříček CzechOne Order of Merit

Konopiště CUP - den první

Konopiště CUP - den první

Naplno dnes odstartoval nový ročník Czech PGA Tour. První den turnaje Konopiště CUP přinesl napínavé souboje skoro sedmi desítek profíků z Čech i zahraničí. Počasí vyšlo skvěle, akorát po obědě začalo trochu foukat, ale podmínky byly rozhodně regulérní.

Pozitivní je, že se v čele leaderboardu objevila celá řada zahraničních hráčů – čelu dominují Polák Jakub Ossowski a Slovák Peter Švajlen s Thomasem Merkxem (-3). Dobrou pozici do dalších dní si připravili i loňský vítěz Martin Příhoda a Lukáš Tintěra spolu s překvapením dnešní rundy, amatérem Jánem Frieszem (-2).

Zvědaví jsme byli na výkon Marcose Pastora, který si balíček jarního swingu vybojoval svými výkony na španělské Gecko Tour. Donesl jednu ránu nad par (T9) a po dohrání komentoval: „Hřiště se mi líbilo, ale bohužel jsem přijel až včera pozdě v noci, takže jsem ho vůbec neznal. Musel jsem si dávat pozor hlavně při patování, přece jenom v Andalusii je zatím díky přírodním podmínkám rychlost greenů vyšší. Zítra si věřím na lepší výkon, budu odpočatější a hřiště už budu znát lépe“.

Roman Šebrle šel do 14. jamky podle svých představ (+1) ale série neúspěchů na posledních čtyřech jamkách ho stála lepší umístění. Nakonec zapsal 78 (+6), což mu před zítřkem stačí na 32. příčku. Svůj výkon komentoval slovy: „Klasika, je to v hlavě. Pokud nedám pat do birdie ale zapíšu bogey, můžu další dvě jamky odepsat. Na tom musím ještě zamakat. A taky na krátké hře. Při ranách mezi 20 – 90 mi prostě schází jistota“.

Velmi dobře zahrál (hrající) Tour Commissioner Alan Babický. Jedna nad znamenala dělené deváté místo. Přidal komentář: „Poslední měsíc jsem se soustředil na krátkou hru, rány do 100 metrů. A vyplatilo se, šla mi dnes velmi dobře. Naproti tomu jsem nedal čtyři dvoumetrové paty, což mě trošku štve. Jako Komisař můžu říct, že je hřiště adekvátní datumu. Pozná se to hlavně na stavu roughů, které jsou nižší než by měly být. Vždycky říkám, že hráč, který mine fairway by měl zblízka hledět do tváře bogey. Ale ještě ve středu tu byl sníh, takže jsme na maximu možného“.


Generální partner


Výsledky

CZECHONE TOP PLAYERS INVITATIONAL BY YPSILONKA & BY GOLFISTA ROKU

HráčR1Celkem
1. MRŮZEK. F6666
T2. CAFOUREK. J6868
T2. LIESER. O6868
4. TINTĚRA. L6969
5. VÁŇOVÁ7070
6. ŠIMEK. V7272
T7. KOŘÍNEK7373
CZECHONE TOP PLAYERS INVITATIONAL BY YPSILONKA & BY GOLFISTA ROKU Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2017

HráčBody
1. LIESER. O229 600
2. MRŮZEK. F123 675
3. WALZ. M68 800
4. KOŘÍNEK. A57 783
5. POKORNÝ. J52 100
6. TINTĚRA. L47 076
7. NIČ. P45 116
Tour 2017
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧