Filip Mrůzek to dokázal potřetí a stal se králem jamkovky

Filip Mrůzek to dokázal potřetí a stal se králem jamkovky

Potřetí za sebou se Filip Mrůzek stal vítězem šampionátu PGAC ve hře na jamky. V napínavém souboji dnes na liberecké Ypsilonce porazil Stanislava Matuše a získal osmikilový pohár Moser.

 

Třetím dnem dnes vyvrcholila soutěž v golfové jamkovce. O třetí místo si to nejprve rozdali dříve místní Ondřej Lieser se slovenským borcem Jurajem Zvaríkem, který se zde potkal se skvělou formou. Lieser nakonec prodal své dlouholeté zkušenosti s místním nelehkým resortem a po 18 jamkách mohl svým příznivcům poslat oslavné gesto.

Boj o mety nejvyšší se tradičně rozhoduje na 36 jamek a nejinak tomu bylo i dnes. Velmi dlouho vypadal souboj Stanislava Matuše, aktuálně vedoucího muže Order of Merit Czech PGA Tour s loňským jamkovkovým šampionem Filipem Mrůzkem nerozhodně, ale nakonec Mrůzek pro sebe rozhodl na 16. jamce druhé rundy. Rozhodla větší psychická odolnost, možná mu k větší pohodě přispělo použití caddyho, každopádně měl ze svého dalšího vítězství v této nelehké disciplíně opravdu radost. Po dohrání, vyhlášení výsledků a obligátním fotografováním ke své dnešní hře sdělil: „Mám radost, že jsem to dal potřetí v řadě! Hrálo se mi tady dobře, aniž bych chtěl snižovat svého finálového soupeře tak jsem se nejvíc nadřel s Ondrou Lieserem. Došli jsme svou rundu -5 a -6, což tady není rozhodně běžné.

Dnes považuji za rozhodující moment 14. jamku druhého kola, kdy jsem poprvé použil driver a hrál 260m carry naslepo přes les. Druhou jsem mohl jít na green a bylo z toho snadné birdie. Důležitá byla i první rána na tříparové šestnáctce, po níž jsem věděl, že je rozhodnuto (Staňa potřebovat na všech posledních jamkách skórovat a první rána mu k tomu zrovna nevyšla).

I díky počasí byla letošní jamkovka nejtěžší co jsem kdy hrál. S mám caddiem Michalem jsme před jamkovkou udělali kus práce a evidentně se to vyplatilo. Teď už jen formu prodat na Czech Masters a potom na Kvalifikační škole do European Tour“.

 

Poražený finalista Stanislav Matuš dnešní hru hodnotil následovně: „První osmnáctku jsme dnes s Filipem hráli hodně podobně, mně ale moc nešly putty. Filip měl skvělou sérii mezi 10. a 12. jamkou, po které byl tři pod. Ve druhé osmnáctce jsem byl trochu rozhozený, nečekal jsem tak dlouhou pauzu mezi koly. První a třetí jamku jsem tu měl vyhrát, Filip se dostal do složitých situací, ale vždycky mě dokázal „vyskvérovat“, a to, jak se z toho vždycky dostal, mě zaskočilo. Po 26 jamkách jsem vedl o jednu, ale to bylo z mé strany vše. Nevím čím to, ale pak už jsem vůbec nic nedal, zcela mi odešly rány wedgemi. Filip si pak už hrál svůj rytmus, a to mu stačilo ke skórování. Za to, že jsem dnes nevyhrál může můj golf“, dodal Staňa na závěr svého rozboru.

 

Turnaj Czech PGA MatchPlay Championhip proběhl od 16 . do 19. srpna v areálu liberecké Ypsilonky. Celková dotace činila 250 tis. Kč, z čehož si vítěz odnesl rovných 80 tisíc. Další turnaj série Czech PGA Tour se uskuteční také na Ypsilonce, v termínu 22. – 25. srpen pod názvem Oaza Energo Czech PGA StrokePlay Championship.

DSC_0054.JPGDSC_0057.JPGDSC_0112.JPGDSC_0125.JPGDSC_0138.JPGDSC_0142.JPGDSC_0178.JPG

Generální partner


Výsledky

oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS

HráčR1Celkem
1. KOŘÍNEK6666
T2. LIESER. O6868
T2. WINKLER. F6868
4. TINTĚRA. L7171
5. MUTHREICH7272
T6. ZIEMER. M7373
T6. GRUBER. R7373
oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. TINTĚRA. L7 000
5. MUTHREICH. M7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Search:
 
∧   nahoru   ∧