EXTEC Trophy na Ypsilonce: v čele po prvním dnu Kořínek

EXTEC Trophy na Ypsilonce: v čele po prvním dnu Kořínek

Výborným výkonem 67 (-5) zahájil dnes boje v prvním dni turnaje EXTEC Trophy ze série CzechOne Tour 2017 Aleš Kořínek. O ránu zpět se seřadili na děleném druhém místě Ondřej Lieser a Filip Mrůzek, kteří tak navázali na své úspěchy ze Zbraslavi a s nimi Maxmilian Walz (D).

Sympatický Moravák Kořínek svou dnešní hru okomentoval stručně: „Byly tam dvě bogey na tříparech, jinak se mi celkem dařilo. Důležité bylo, že jsem ve druhé devítce proměnil tři šesti až osmimetrové putty, to mě uklidnilo. Zítra zkusím odrazit očekávaný útok ze druhého místa, potvrdit svou účast na ypsilonské Pro Golf Tour a tam pak zahrát co nejlíp.“ Rozhodujícím momentem byla série čtyř birdie ve druhé devítce a záchrana paru na osmnácté jamce.

Turnaj se hraje na tradičně skvěle připraveném hřišti Ypsilonka u Liberce a je provázen chladným a deštivým počasím. Naštěstí však jsou podmínky regulérní, na rozdíl od turnaje ProGolfTour na hřišti Haugschlag u česko-rakouských hranic, kde se včera kvůli sněhu vůbec nehrálo. To však umožnilo Standovi Matušovi přesunout se na sever Čech v poklidu už v pátek odpoledne. Reálně mu totiž hrozilo, že bude cestovat v noci, po odehraných 36 jamkách během jednoho dne.

Turnaj EXTEC Trophy je součástí CzechOne Tour 2017, hraje se o finanční dotaci ve výši 400.000,- Kč a je zároveň kvalifikací o 15 míst na turnaj evropské série ProGolfTour, který se hraje mezi 2. a 4. květnem také na liberecké Ypsilonce a kde finanční dotace dosahuje 30.000 eur (810.000 Kč). Oba liberecké turnaje pokrývají záznamem tři sportovní TV stanice.

Průběžné pořadí EXTEC Trophy by CzechOne:

  1. Kořínek Aleš 67

T2 Ondřej Lieser, Filip Mrůzek & Maxmilian Walz             68

(celkové průběžné výsledky na http://www.czechone.cz/cs/turnaje/tour-2017/extec-trophy-by-czech-one-kvalifikacni-turnaj-na-progolf-tour.html#results)

 


Generální partner


Online Leaderboard

ALTEPRO Trophy by CzechOne

HráčCelkem
. .
T. .
T. .
T. .
T. .
T. .
T. .
ALTEPRO Trophy by CzechOne Online Leaderboard


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. MUTHREICH. M7 000
5. TINTĚRA. L7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧