CzechOne Tour Žebříček CzechOne Order of Merit

Duo Robinson - Forgione získalo karty na N.I. Open. Padl rekord Mstětic

Duo Robinson - Forgione získalo karty na N.I. Open. Padl rekord Mstětic

Finálové kolo Race to Irish Challenge ovládl v rekordu mstětického hřiště Brit Robinson

Desítka golfistů ze tří zemí se utkala ve finálovém kole Race to Irish Challenge v Mstěticích u Prahy o dvě divoké karty na severoirský turnaj. A nejlépe se vedlo Britům, v rekordu hřiště zvítězil s počtem 64 ran Liam Robinson, následovaný svým parťákem s flightu Michele Forgionem, který zaostal o tři rány. Skvěle si vedl i Roman Šebrle, který zdolal hřiště v Mstěticích u Prahy v paru a dělí třetí místo.

V poměrně větrném, ale jinak ideálním počasí se hrál golf výborné úrovně. Neztratili se ani Češi, Roman Šebrle s parem, stejně jako jeho kolega z flightu Robert Schovánek. První dvě místa a divoké karty na turnaj Challenge Tour na hřišti Ballymena v Severním Irsku ale berou Britové.

Oba nejlepší ve stejném flightu

Se skóre -8 vyhrál Liam Robinson „Byl to dobrý den, od začátku se mi hrálo dobře. Už na první jamce jsem skóroval, pak i na třetí a čtvrté. Dá se říct, že jsem neměl slabou chvíli,“ řekl po skončení hry vítěz. Ten ocenil, že šel ve flightu s krajanem a kamarádem Michele Forgionem. „Mohli jsme si při hře pomoci, podpořit se,“ doplnil vítěz pocházející z Oxfordshire.

Během finálového kola skóroval osm birdie a je prvním hráčem v historii mstětického hřiště, který zahrál 64 ran. A mohlo být ještě lépe. Zřejmě už s vidinou vítězství pokazil jednoduchou příhru na poslední jamce a nakonec ji zahrál v paru.

Šebrle litoval trefené biozóny

Dělené třetí místo patří Romanu Šebrlemu. Po odehrání 18 jamek byl poměrně spokojený. „Celkově to šlo, škoda deváté jamky, kde jsem trefil biozónu a bogey na dvanáctce a osmnáctce. Pak mohlo být ještě lépe. Poslední týden ale cítím, že je to docela dobré, tak snad se to posune zase o kousek dál,“ podotkl.

Hřiště bylo po nedávných lijácích dobře připravené. „Bylo ve velmi dobré kondici, i díky nasazení mstětických. Poděkovat musíme i golfovému pánubohu, že vyšlo i počasí,“ uzavřel promotér turnaje Pavel Krenk.

Oba Britové tak získávají divokou kartu na Chalenge Tour, vítěz Robinson má navíc úhradu zpátečních letenek.

Finálový turnaj Race to Irish Challenge byl specifický i tím, že hráči neplatili startovné ale každý obdržel příspěvek ve výši 2.000,- Kč.

Příštím podnikem promotéra Česká 1 je soustěž TEAM PRO MatchPlay 25. a 26. července, ke které již běží přihlašování.


Foto: M. KabátGenerální partner


Výsledky

CZECHONE TOP PLAYERS INVITATIONAL BY YPSILONKA & BY GOLFISTA ROKU

HráčR1Celkem
1. MRŮZEK. F6666
T2. CAFOUREK. J6868
T2. LIESER. O6868
4. TINTĚRA. L6969
5. VÁŇOVÁ7070
6. ŠIMEK. V7272
T7. KOŘÍNEK7373
CZECHONE TOP PLAYERS INVITATIONAL BY YPSILONKA & BY GOLFISTA ROKU Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2017

HráčBody
1. LIESER. O229 600
2. MRŮZEK. F123 675
3. WALZ. M68 800
4. KOŘÍNEK. A57 783
5. POKORNÝ. J52 100
6. TINTĚRA. L47 076
7. NIČ. P45 116
Tour 2017
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧