Česká 1 odpálí sezonu ve velkém stylu

Česká 1 odpálí sezonu ve velkém stylu

Promotérská společnost Česká 1 hodlá jarní část sezony odstartovat impozantně. Na přelomu dubna a května uspořádá v krátkém sledu dva turnaje. První je určen pro hráče nejvyšší české série a druhý proběhne pod hlavičkou ProGolfTour.

První turnaj se odehraje mezi 25. a 26. dubnem na liberecké Ypsilonce. Účastníci z řad profesionálů a špičkových amatérů se podělí o celkový prize-money fund ve výši min. 400 000 Kč, avšak pro většinu z nich může být větší motivací 20 účastnických míst v návazném turnaji série ProGolfTour. Ten se (také na Ypsilonce) odehraje od 4. do 6. května a výše odměn pro hráče je stanovena na 30.000 Eur. Z Ypsilonky si tedy hráči odvezou téměř jeden a čtvrt milionu korun. Hráči, kteří postoupí z kvalifikačního turnaje, si spolu s peněžní prémií zajistí vedle práva hrát ProGolfTour i úhradu nákladů vč. startovného. Kvalifikanti se tedy mohou s výhodou domácího prostředí plně soustředit na hru.

Šéf promotérské společnosti Pavel Krenk ujednání s německou PGA komentuje: „Byli jsme připraveni pořádat turnaje této vyšší úrovně již v loňském roce, ale museli jsme respektovat požadavky ze smlouvy s českou PGA. Dohodu o uspořádání turnaje série ProGolfTour beru jako výraz uznání naší práce ze strany respektovaného subjektu v evropském golfu a zúročení dvouletého úsilí. Turnaje tohoto významu náš tým důkladně prověří, ale jsem přesvědčen, že stejně jako v minulosti i tentokrát obstojíme a nabídneme golfovým příznivcům zajímavé zážitky. Věřím, že kvalitním uspořádáním turnaje ProGolfTour oslovíme německé a skandinávské profesionální hráče a povzbudíme je k účasti na našich ostatních podnicích. A samozřejmě vítáme propagaci českého resortu v golfově vyspělých zemích jak mezi profesionály, tak i mezi amatérskými hráči.

Pokud jde o zbytek sezony, své plány zveřejníme na tradiční předsezonní tiskovce, s největší pravděpodobností se v kalendáři objeví ještě jeden turnaj ProGolfTour“.

ProGolfTour organizuje německá PGA a tvoří jakousi přirozenou líheň hráčů pro European Tour a Challenge Tour. Série začíná v lednu v severní Africe, liberecký turnaj bude první akcí na evropském kontinentu v tomto roce. Většina turnajů ProGolfTour se letos odehraje na německé půdě. Z českých hráčů si kartu pro sezonu 2016 v kvalifikační škole vybojovali Ondřej Lieser, Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Marek Nový, Stanislav Matuš, Aleš Procházka a Roman Šebrle.


Foto Z. Sluka


Generální partner


Výsledky

oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS

HráčR1Celkem
1. KOŘÍNEK6666
T2. LIESER. O6868
T2. WINKLER. F6868
4. TINTĚRA. L7171
5. MUTHREICH7272
T6. ZIEMER. M7373
T6. GRUBER. R7373
oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. TINTĚRA. L7 000
5. MUTHREICH. M7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧