CzechOne Tour Žebříček CzechOne Order of Merit

Češi reprezentují na jihu

Češi reprezentují na jihu

Na jihu blízkém i vzdálenějším reprezentovali v těchto dnech členové PGAC. V Maroku probíhal třetí turnaj PRO Golf Tour s názvem Open Mogador. Marek Nový zahrál první den +5, což mu dávalo jisté šance zabojovat o cut. Druhý den však došel na celkových +14 a to na průchod cutem (+8) nestačilo. Ještě po devítce to vypadalo nadějně (celkových +7) ale bogey a hlavně tři double-bogey v devítce druhé znamenaly konec nadějím na dobrý výsledek. Celkovým vítězem turnaje se stal Němec Marcel Schneider.

Turnaj s dotací 30.000 Eur se hrál na hřišti designovaném Gary Playerem. V Maroku (konkrétně v Marrakéši) se budou hrát ještě dva turnaje série PRO Golf Tour.

 

Na jihu Španělska pokračovala série Gecko PRO Tour a v ní se představil Ondřej Lieser. Do turnaje vstoupil na průběžném 26. místě, což je způsobeno především tím, že před Vánocemi hrál pouze jeden turnaj z deseti a naplno se do hry vložil až po Novém roce. Cíl – postup do březnového Finále na hřišti La Reserva je velmi reálný. Výsledek prvního dne +2 byl ve znamení jednoho eaglu, jednoho birdie a pěti bogey. Výchozí pozice (T19) pro druhý den byla víc než slušná, i když předpovědi hovořily o zhoršení počasí. Všichni hráči ještě teď drkotají zuby když si vzpomenou na druhý den posledního turnaje Finca Cortesín, kde pršelo snad i zdola a průměrný (!) výsledek byl snad +7.

Druhý den turnaje šel Ondra leaderboardem nahoru až na konečné finální umístění T12 s celkovým skóre +3. Zajímavostí je, že na stejné jamce (č. 2) zahrál oba dny eagla.

Dotace dvoudenního turnaje je 10.000 Eur a hrál se na hřišti San Roque. Celý seriál zaznamenává v letošním roce prudký vzrůst popularity, na většinu turnajů už se 3 – 4 týdny před jejich konáním vůbec nedá přihlásit. Pořadatelé vyřešili loňské nedostatky (především finanční) a hráči z celé Evropy je odměňují svým obrovským zájmem. Série se nyní přesunuje na hřiště La Caňada.


Generální partner


Výsledky

EXTEC Pro Golf Tour by Czech One

HráčR1R2R3Celkem
1. PARKER. B686770205
T. .
T. .
T. .
T. .
T. .
T. .
EXTEC Pro Golf Tour by Czech One Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2017

HráčBody
1. LIESER. O91 800
2. WALZ. M68 800
3. ROBINSON. L34 125
4. MRŮZEK. F30 625
5. TRAPPEL. M30 000
6. KOŘÍNEK. A27 200
7. DOBSON. H27 200
Tour 2017
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧