ALTEPRO Trophy - po druhém dni v čele Julien Brun

ALTEPRO Trophy - po druhém dni v čele Julien Brun

Skvělým výkonem -6 (celkově -7) dnes vyletěl Francouz Julien Brun do čela leaderboardu ALTEPRO Trophy by EXTEC ze série Pro Golf Tour. Tímto výkonem zároveň stanovil nový rekord hřiště Kyžvart ze zadních odpališť (na hodnotě 66). Velmi dobře zvládl nástrahy kynžvartského hřiště i v paru hrající Jakub Bareš (celkově -3) a jen o ránu pozadu na -2 je Filip Mrůzek, který dnes hrál v Sokolově.

Mrůzek měl nehoráznou smůlu na osmnácté jamce, kde zadrajvoval doleva pod stromeček, ránu si mohl jen přihrát a skončila mu v místě snad ještě horším – v bunkru, z něj se dostal akorát na forgreen, jinam to vůbec nešlo. Výsledkem byl nepopulární „dabláč“.

Dělené šesté místo s Mrůzkem sdílejí mj. Stanislav Matuš a Ondřej Lieser. Výborným výkonem -4 poskočil výsledkovou listinou vzhůru Jan Cafourek na zatímní dělené 27. místo. Cutem ještě prošli Šimon Zach, Michal Pospíšil, Aleš Kořínek a Štěpán Daněk.

Nejlepší z Čechů Jakub Bareš svou hru první dva dny komentoval: „Hrálo se mi dobře, začínali jsme na Sokolově, kde na první devítku bylo super počasí, na druhou se pak trošku rozfoukalo. Hrál jsem tam „bogeyfree“ golf, což se mi letos ještě nepodařilo. Dnes na Kynžvartu to byl boj, kdy jsem si často vytvářel pozice na birdie ale nevyhnul jsem se ani momentům, kdy jsem měl plné ruce práce vyhnout se bogey nebo něčemu ještě horšímu. To se mi nepovedlo na osmnácté jamce, kde jsem zahrál do vodní překážky, musel jsem hrát skrz stromy riskantní ránu na fairway, nakonec z toho bylo bogey, takže ještě dobré. Jsem spokojen ale zítra chci ještě něco stáhnout, chci určitě na bednu!“

 

Vedoucí muž po prvním dni Slovinec Leskovar svůj výkon nezopakoval, dnes v Kynžvartu nastřílel +11, cutem sice projde ale na přední pozice může nejspíš zapomenout.

Po devíti dnešních jamkách vypadal turnaj velmi dobře i pro Victora Joffraye, zaznamenal šest birdies a jen jedno bogey, což ho posunovalo v tu chvíli velmi vysoko. Nakonec ale k celkovým osmi (!) berdíkům přidal pět bogeys, tedy dnes -3 a zatímní dělená šestnáctá pozice.

 

Nedělní kolo turnaje startuje v neděli 30. srpna v 8,00 z jedničky a z desítky hřiště v Kynžvartu. Cut je pro 50+T, diváci jsou samozřejmě vítáni. V Sokolově proběhne v neděli tradiční „Missed Cut Tournament“ pro hráče, kterým se nepodařilo projít cutem. Hráči netradičně nehrají o peníze ale o šest karet na dva nadcházející turnaje Pro Golf Tour v Rakousku.

 

Turnaj ALTEPRO Trophy by EXTEC se hraje 28. 8. – 30. 8. na hřištích Sokolov a Kynžvart, prize-money jsou 40.000 Eur. Příští turnaj se odehraje v Rakousku na hřišti Schladming Dachstein.

A. Kořínek drive na 15.JPGHeizinger.JPGJ. Bareš.JPGJ. Brun.JPGVictor Joffray.JPGO. Lieser.JPGS. Matuš.JPG

Generální partner


Výsledky

oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS

HráčR1Celkem
1. KOŘÍNEK6666
T2. LIESER. O6868
T2. WINKLER. F6868
4. TINTĚRA. L7171
5. MUTHREICH7272
T6. ZIEMER. M7373
T6. GRUBER. R7373
oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. TINTĚRA. L7 000
5. MUTHREICH. M7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧