ALTEPRO Trophy by EXTEC získali Vítů a Tomi

ALTEPRO Trophy by EXTEC získali Vítů a Tomi

Až do posledního patu na osmnácté jamce se rvali o vítězství mladíci David Tomi a Timotej Formánek ve finálovém dni ALTEPRO Trophy by EXTEC v Kynžvartu. Nakonec si mohl vítězně plácnout s caddym David Tomi. O vítězství Gabriely Roberty Vítů nebylo pochyb už o mnoho dříve.

Souboj o čelo v pánské kategorii se dnes zúžil především na dva mladé a dravé soupeře Davida Tomiho a Timoteje Formánka. David měl skvělý nástup, třikrát skóroval hned na začátku kola. Pak se hra největších favoritů vyrovnala a na sedmnáctce Formánek do těžké pozice zahrál birdie a stav byl srovnán.

Drajv na osmnáctce směrem k zámku přes dvěstěmetrovou vodní překážku zvládli oba. Příhru do greenu pak oba poslali do vysokého jetele v prohlubenině vlevo vedle greenu, opticky lépe Formánek. David Tomi svou příhru čipnul pár centimetrů za jamku a snadno doklepl do paru. Timy Formánek z hustšího porostu míček u jamky neubrzil a zbýval mu pětimetrový pat s lehkým breakem, aby si vynutil rozstřel. Pat mu o pár centimetrů nevyšel a David si mohl padnout do náruče se svým caddym, protože bylo vše jasné.

Vítěz David Tomi svou hru komentuje: „Celý flajt si dnes hru užil. Byla to výborná runda, bavilo nás to. Já měl skvělý nástup se třemi birdies, vytvořil jsem si maličký náskok ale Timy Formánek se nedal a tlačil co to šlo. Po celou dobu jsem se tady v Kynžvartu mohl spolehnout na železa, ale dneska mi trochu odešla ve druhé devítce. Zkomplikoval jsem si život na šestnáctce (bogey) i na osmnáctce, kde jsem netrefil green. Naštěstí mě zachránil skvělý čip. Napětí to ale bylo až do konce, to se divákům muselo líbit“ dodává sympatický mladík.

Ženám dominovala i dnes Gabriela Roberta Vítů, která zahrála náročné hřiště v paru ale i to jí bohatě stačilo na dominanci nad zbytkem startovního pole o 15 ran. Ke své hře dodala hodnocení: „Hrálo se mi dobře, hřiště bylo náročné a tvrdé, ale pokud se mi dařilo zasahovat fairwaye, vyhýbala jsem se potížím. Spolehnout jsem se mohla především na hru z týčka, slabší bylo patování. Kratší zaváhání jsem měla včera na prvních jamkách (double – double – bogey na jamkách 3 až 5) ale zvládla jsem to, byla jsem stále klidná a soustředěná. Hru svých soupeřek komentovat nechci ale přiznávám, že jsem doufala, že si co nejdřív vytvořím nějaký zajímavý náskok a pak už to dohraju v klidu, což se povedlo.“

 

ALTEPRO Trophy by EXTEC se hrála od 8. do 10. září na hřišti v Kynžvartu, prize-money byly 300.000,- Kč a soutěž je vypsána pro muže i ženy, profesionály i amatéry. Event je zařazen do WAGR. Promotéry jsou Česká 1 (CzechOne) a GC Kynžvart.

Finálové pořadí:

Muži:

  1. Tomi 214
  2. Formánek 215
  3. Tintěra 221

 

Ženy:

  1. Vítů 216       
  2. Tauer                231
  3. Mizlerová 235

 

Kompletní výsledky zde: https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj/vysledkova-listina?id=866523705


Generální partner


Výsledky

oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS

HráčR1Celkem
1. KOŘÍNEK6666
T2. LIESER. O6868
T2. WINKLER. F6868
4. TINTĚRA. L7171
5. MUTHREICH7272
T6. VELENSKÝ7373
T6. ZIEMER. M7373
oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. TINTĚRA. L7 000
5. MUTHREICH. M7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Search:
 
∧   nahoru   ∧