Ajster to ve výhni dokázal, vyhrál na Pannonii

Ajster to ve výhni dokázal, vyhrál na Pannonii

V dramatický souboj proměnili cestu k vítězství v MMBF & Hungarian PGA by CzechOne Ondřej Lieser a Slovinec Ajster. Zatímco Lieser do dneška vstoupil s klidnou myslí, že už o nic nejde, Ajster trochu podlehl tlaku posledního flightu a jména těchto borců se na leaderboardu vyskytovala značnou část dne vedle sebe. Nakonec měl více štěstí a především lepší základ z prvního dne Ajster.

Lieser k čistému zápisu přidal dvě birdie na první devítce (a jeden eagle!) a ve druhé přidal další tři. Skóre -7 znamenalo návrat k výkonům na něž jsme u tohoto borce zvyklí. Svou hru komentoval lakonicky: „Nic jsem si od výletu do Maďarska nesliboval. S mým caddym Viktorem Čapkem jsme se dohodli, že pojedeme na pánskou jízdu. Spali jsme u hřiště ve stanu. Špatné náladě z mého golfu poslední doby odpovídal také můj včerejší výkon - od první do poslední jamky to bylo trápení. Dnes to bylo úplně jiné. Golf mě zase bavil. I přesto, že jsem měl v bagu akorát 12 holí a patoval jsem zase  jednou rukou, prostě to tam padalo. Najednou jsem nemyslel na minulé chyby, ale přemýšlel jsem akorát o další vlajce. A ono to šlo! Hlavní zásluhu na tom měl Viktor, protože mi dokola opakoval, že si to prostě užijeme. Pokud jde o hru, pak mi tam padaly paty a dobře jsem drajvoval. Na všech pětiparech jsem mohl útočit druhou do greenu, a to položilo základ dnešnímu výsledku. Za včerejšek jsem si asi stejně vyhrát nezasloužil.“

Vítězný Ajster svůj dnešní výkon po krátkém ochlazení v klubovně ohodnotil takto: „Začal jsem opravdu špatně. Tři nad po třech jamkách je fakt problém. Najednou jsem byl stejně s Rakušanem Wimmerem, který hrál se mnou ve flightu, i přesto, že na startu jsme měli rozdíl pěti ran. To na klidu nepřidá. Dnes jsem měl i dost smůlu, na 15. jamce jsem trefil vlajku a míček se mi odkutálel mimo green a výsledkem byl dabláč. Naštěstí mi vyšly hned dvě následující jamky, což se ukázalo jako rozhodující. Jít v posledním flightu je samo o sobě vždycky těžké, ale dnes jsme si horka užili nejvíc ze všech a muselo to být poznat i na našem výkonu.“

Na děleném třetím místě skončili Aleš Kořínek  a Rakušan Nikolaus Wimmer (- 3). Nejlepším Maďarem byl pátý Bejnamin Palanszki a čest amatérů zachraňoval Němec Alexander Simmes.

Turnaje MMBF & Hungarian PGA by CzechOne se účastnilo 46 hráčů z 8 zemí. Horké počasí dokonce znamenalo několik bouřek v okolí, avšak žádná nakonec hru neovlivnila. Celková finanční dotace turnaje je 15.000 eur a promotéři rozdali 10 karet na turnaj Lotos Polish Open ze série ProGolfTour.

Příštím podnikem promotérské společnosti Česká 1 je Team PRO Tournament by Hungarian PGA hraný na liberecké Ypsilonce 4. a 5. července. Jde o žádaný formát soutěže dvojic, kombinaci fourballu a foursomu.


Foto: Zdeněk Sluka, www.czechone.cz

Sebastjan AjsterSL1_3991.JPGOndřej LieserSL1_4017.JPGSL1_4156.JPGWinnersSL1_4415.JPG

Generální partner


Výsledky

oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS

HráčR1Celkem
1. KOŘÍNEK6666
T2. LIESER. O6868
T2. WINKLER. F6868
4. TINTĚRA. L7171
5. MUTHREICH7272
T6. ZIEMER. M7373
T6. GRUBER. R7373
oaza-distribuce II TROPHY BY ATOMIC DRINKS Výsledky


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. MUTHREICH. M7 000
5. TINTĚRA. L7 000
6. GRUBER. R5 000
7. VELENSKÝ. V5 000
Tour 2018
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧